Panel používateľa

Robotická kosačka - HECHT 5608

Robotická kosačka - HECHT 5608

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Robotická kosačka na trávu so záberom 18 cm. Li - ion akumulátor, napätie 20 V. Kapacita akumulátora 2,5 Ah. Odporúčaná plocha kosenia do 800 m2. Bluetooth aplikácia Android, iOS.

579 € s DPH

HomeCredit - splátková kalkulačka

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Hecht

Robotická kosačka pokosí váš trávnik bez práce. Pravidelne v nastavený čas bude vychádzať do záhrady a váš trávnik bude udržovať neustále perfektne zastrihnutý. Stačí ju podľa návodu správne nastaviť, umiestniť dobíjaciu stanicu a vymedziť jej káblom priestor, v ktorom má pracovať. Samotná inštalácia nezaberie viac času, než jedno pokosenie trávnika bežnou kosačkou a tým vaša práca končí. Kosačka potom v nastavených časoch pravidelne vyráža starať sa o trávnik. Akonáhle systém kosačky zistí, že energia v akumulátore nebezpečne poklesla, kosačka sa automaticky vráti do dobíjacej stanice. Po dobití pokračuje v práci. Vybavená je dažďovým senzorom, dokáže teda prácu prerušiť a odložiť, pokiaľ prší. Vďaka tomu, že kosačka môže kosiť prakticky denne, trávnik netrpí šokmi z nárazového kosenia a lepšie prospieva. Drobné kúsky stebiel, ktoré kosačka odsekáva, potom fungujú ako mulč, slúžia ako hnojivo. Zároveň tak nevzniká z kosenia žiadny odpad.

 

Proti odcudzeniu je kosačka chránená PIN kódom. Bez jeho znalosti nemožno kosačku spustiť, preto je pre zlodeja kosačka nepoužiteľná. Úplne ukrytá pod kosačkou rotuje hlava s trojicou nožov, ktoré by po zdvihnutí kosačky alebo jej prevrátení mohli byť nebezpečné. Preto je stroj vybavený čidlami, ktoré zaistia, že sa nože pri zdvihnutí kosačky okamžite zastavia. Pre ďalšie nepredvídané situácie je kosačka na vrchnom kryte vybavená veľkým tlačidlom, ktorým ju možno taktiež kedykoľvek okamžite zastaviť. Výšku kosenia je možné nastaviť od 20 do 60 mm.

 

Kosačka je vybavená bezuhlíkovými motormi. Pre kosačku HECHT 5608 je maximálna odporúčaná plocha kosenia do 800 m2. Kosačka vyráža kosiť v naprogramovaných intervaloch, ktoré si užívateľ môže nastaviť tak, aby ho kosačka na záhrade nerušila.

 

Súčasťou dodávky kosačky je nabíjacia základňa, nabíjací zdroj, akumulátor, 130 m kábla na vymedzenie plochy kosenia a zaisťovacie kolíky na ukotvenie základne.

 

Vymedzovací kábel dodávaný s kosačkou:  180 m, priemer 0,8118 mm, prierez 0,5176 mm2

 

Upozornenie:

 

Dodávaný vymedzovací kábel má optimalizovaný prierez pre danú dĺžku. Kábel preto nie je možné ľubovoľne nastaviť. Pre zväčšenie kosenej plochy je nutné použiť nový kábel tak, aby mal po celej dĺžke požadovaný prierez, v opačnom prípade nie je možné zaručiť, že bude káblom signál riadiaci kosačku spoľahlivo prenášaný po celom obvode kosenej plochy. Kosačka potom môže vychádzať z vymedzenej plochy, alebo nebude vôbec kosiť.